Cervelo P5 disc 2022 - rower triathlonowy Ultegra Di2

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: CERVELO
  • Kategoria: Rower » Rowery i ramy » Rowery TRI / TT
  • Dostępność: Jest
  • Czas realizacji: dostępne wkrótce
  • 39 990,00 zł

Opis produktu

SIMPLY. BETTER.

Cervelo P5 disc model 2022Jeden z najszybszych rowerów na Świecie, teraz wyposażony w hamulce tarczowe i jeszcze bardziej aerodynamiczną konstrukcję!

Cervelo P5 Disc Ultegra Di2 2022 został zaprojektowany w celu  podniesienia Twojej wydajnosci.

Lata doświadczeń zgoromadzone przy projektowaniu najszybszych rowerów Aero i zaangażowanie w projekt najlepszych zawodników PRO na świecie, pozwoliło na stwożenie najbardziej aerodynamicznego roweru triathlonowego na rynku.

Rezultatem jest rower który przenosi granice pod każdym względem. 

Idealny do jazdy na czas (UCI-Legal), oraz TRIathlonu

Po latach współpracy z najlepszymi zawodnikami triathlonu oraz indywidualnej jazdy na czas pro peletonu powstał rower, który ciężko będzie prześcignąć w wyścigu zbrojeń!

Sezony doświadczeń inżynierów Cervelo zaoowocowały stworzeniem jeszcze szybszego i przede wszystkim lżejszego roweru w porównaniu z poprzednim modelem P5, a także masą innych maszyn TRI/TT.

Cieszacy się ogromna popularnością model, na którym Frederic Van Lierde zdobył tytuł Mistrza Świata Ironman został ulepszony o w pełni zintegrowany i „czysty” kokpit aerodynamiczny! Dlaczego „czysty”? Nowy P5 disc to zupełnie nowy standard hydraulicznych hamulców tarczowych w połączeniu z całkowicie ukrytym systemem prowadzenia pancerzy wewnątrz ramy roweru.

 

Estetyczne i niemal niewidoczne dla oporów przepływu powietrza rozwiązanie niesie za sobą dwie główne zalety! Redukcja wagi oraz zdecydowanie lepsza i łatwiejsza kontrola prędkości roweru. Hamulce tarczowa P5disc działają przy zaangażowaniu tylko jednego palca dłoni! Ogromnie ważny aspekt w szególności na technicznych, krętych trasach, gdzie skrócona droga hamowania pozwala na szybsze, a także bezpieczniejsza pokonywanie zakrętów.

 

Poprawiona aerodynamika przedniej części roweru to też zasługa mono lemondki dającej ogromny zakres regulacji od strony Bike Fittingu. Występuje ona w 3 różnych gięciach 15, 30 i 50stopni. Rower fabrycznie wyposażony jest w lemondkę zadartą o 30stopni ku górze.

 

Kompletna przebudowa przedniej części roweru sprawiła, że nowa P5tka jest o 22% sztywniejsza w okolicy główki ramy i aż 26% sztywniejsza w w okolicy supportu!

Dzieki najnowszym technologim produkcji karbonu udało się uzyskać powyższy efekt nadając całej konstrukcji wyjątkowej lekkości, sztywności i aerodynamiki.

 

 

 

Cervelo P5 disc wyposażony jest w zintegrowany bidon aerodynamiczny oraz box na górnej części ramy, służący do przewożenia batonów/żeli energetycznych lub akcesoriów rowerowych.

Sztyca podsiodłowa posiada uchwyt na zamontowanie dodatkowego koszyka na bidon standardowej wielkości. Tego typu bidon może być też zamontowany pomiędzy ramionami na mono lemondce.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub zobaczyć tę maszynę na żywo? Przyjedź na kawę do Olimpiusa! Kacper chętnie opowie o doświadczeniach z tą maszyną płynących z zawodowego ścigania w triathlonie.

Specyfikacja:

Marka: Cervelo
Model: P5 Disc Five Black
Rama: Cervelo P5 Carbon
Widelec: Cervélo All-Carbon, Tapered P5 Fork for Disc
Przerzutka przednia: Shimano Ultegra Di2 8150
Przerzutka tylna: Shimano Ultegra Di2 8150
Hamulce: Shimano Dura-Ace 9270 Hydraulic Disc, 160 rotor
Kierownica: P5 CarbonBasebar/EX10 Riser/Carbon Extensions
Korba: Shimano Ultegra 8100 52/36

Sztyca:

Cervélo SP23 Carbon Tri Post
Stery: FSA IS2 1 x 1-3/8
Kaseta: Shimano Ultegra CS-R8000 11-30
Łańcuch:  Shimano CN-M8100
Koła:

DT Swiss P1800 32 Spline, Tubeless Ready, Center-Lock, Tubeless Ready

Siodło:

Prologo Dimension Tri NACK

Opony: Vittoria Corsa Speed TLR 25c G