16-01-2023

Bont Cycling - termoformowalne buty do triathlonu i na szosę, które dopasują się do Twoich stóp

Bont Cycling - termoformowalne buty do triathlonu i na szosę, które dopasują się do Twoich stóp

Bont Cycling to australijska marka, która na pierwszym miejscu stawia stopy zawodnika. Jako jedna z niewielu, tworzy buty kolarskie (szosowe, triathlonowe, mtb) anatomicznie dopasowane do budowy stóp, dodatkowo z możliwoścą termoformowania. Te buty z uwagi na swój kształt wyglądają inaczej niż wszystkie, ale to właśnie jest ich największą zaletą.

Buty rowerowe Bont nie bez powodu są wybierane przez czołowych zawodników - np. Jana Frodeno

Podeszwa to replika stopy, wokół której buty Bont są tworzone. Wykonanie idealnego obuwia rowerowego wymaga ogromnej wiedzy z biomechaniki funkcjonalnej i ciągłych badań. Bont doskonali obuwie od 1975 roku i proces ten trwa do dziś. Wysiłek wkładany w projektowanie podeszwy sprawia, że buty rowerowe Bont są liderem w dostarczaniu najbardziej funkcjonalnego i prawidłowego anatomicznego wsparcia dla rowerzystów. Motto w zakresie dopasowania butów rowerowych jest proste: "Robimy buty do jazdy na rowerze, a nie do chodzenia".

Co wyróżnia buty kolarskie Bont?

  • Anatomincza budowa - dużo miejsca na palce - lepsza wydajność

Konwencjonalne obuwie rowerowe oferuje standardowe kształtowanie butów. Chociaż jest to wysoce estetyczne, powoduje to nadmierne zwężenie palców u nóg i śródstopia, ściskając nerwy, co często powoduje szereg niepożądanych efektów oraz dyskomfort, a co za tym idzie mniejszą wydajność kolarza.

Anatomicznie ukształtowane buty rowerowe Bont, umożliwiają stopie funkcjonowanie w najbardziej efektywnej i anatomicznie prawidłowej pozycji, rozpraszającej siłe pedałowania na największą możliwą powierzchnię.

Anatomiczny kształt miseczki na piętę zapewnia większą stabilność podczas całej fazy pedałowania. Tę stabilizację osiąga się bez mechanicznego wsparcia lub nadmiernego napinania pasków/naciągów, co zapewnia większy komfort i lepsze krążenie krwi.

 

 

  • Wsparcie stopy - ochrona kolan i generowanie większej mocy

We wszystkich modelach zapewniono strukturalne środkowo/podłużne podparcie łuku, aby zapobiec pronacji stóp.

Nadmierna pronacja jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do nieprawidłowej pozycji kolan podczas fazy pedałowania, z powodu wewnętrznego obrotu piszczeli i kości udowej. Może to spowodować kontuzję kolan.

Ponadto obrót piszczeli / kości udowej może powodować pochylenie miednicy, powodując napięcie pleców w części lędźwiowej.

 

 

  • Termoformowanie - zaawansowana technologia - maksymalny komfort kolarza

Buty kolarskie Bont dają możliwość termoformowania niezależnie od modelu, który wybierzesz. Dla jeszcze większego komfortu, technologie zastosowane przy produkcji butów, umożliwiają indywidualne dopasowanie do kształtu twoich stóp. Dopasowanie jest możliwe przy użyciu domowego piekarnika i można je wykonywać wielokrotnie. 

 

Sprawdź dostępne modele butów BONT CYCLING