BONT RIOT+ BOA buty szosowy Midnight

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: BONT CYCLING
 • Kategoria: Rower » Buty rowerowe
 • Dostępność: Jest
 • Czas realizacji: 1-2 dni

Opis produktu

 

RIOT + BOA, jedyny but szosowy, produkowany z kompozytów carbonowych, który można formować na gorąco.

Riot + BOA łączy w sobie cechy techniczne najwyższych modeli obuwia Bont, w tym najbardziej anatomiczna i biomechanicznie poprawnie skonstruowana platforma z najbardziej wydajnym transferem mocy, przy zastosowaniu konkurencyjnej jakości materiałów oraz systemu zapięcia BOA. Dzięki temu są to najbardziej zaawansowany technicznie buty klasy podstawowej do kolarstwa szosowego.

Specyfikacja:

 • Model: Riot + BOA
 • Materiał: Kompozyt węglowy z górną częścią z mikrofibry
 • Stack height: 4,8 mm
 • Otwory wentylacyjne: Otwory wentylacyjne poprzez otwory w okolicy czołowej i podwójne wentylacje w ochraniaczu palców
 • Innersole: Komfort
 • Osłona podeszwy: Wymienny "obcas"
 • Mocowanie bloku: Siatka wraz ze skalą do dokładnego ustawienia, / konfiguracja 3 otworów
 • Dopasowanie: W pełni termoformowalne
 • Opcje zamykania: Pokrętło BOA i dodatkowy rzep
 • Waga: 230 gramów
 • Kolor: Midnight/Mega Crimson

 

 

 

 


Mikrofibra

Cholewka z mikrofibry jest używana w celu zapewnienia mocnej warstwy zewnętrznej Bont Riot + BOA, podczas gdy otwory wentylacyjne gwarantują wysoką oddychalność butów.

Konstrukcja z carbonowego kompozytu

Konstrukcja z kompozytów węglowych Riot + BOA została zaprojektowana z myślą o maksymalnej wydajności przy niskiej wadze. Włókno szklane zostało wzmocnione dzięki zastosowaniu włókna węglowego w obszarach o dużym obciążeniu. Carbon został umieszczony pomiędzy warstwami włókna szklanego, aby zmaksymalizować wytrzymałość.

System zapięcia

Pojedynczy rzep w kształcie Z oraz pokrętło BOA w połączeniu z anatomiczną konstrukcją Bont, aby zapewnić najlepsze dopasowanie.

Ochraniacz palców TPU i wentylacja

Ochraniacz palców nie tylko chroni przednią część buta przed obtarciami i uderzeniami, ale także mieści otwory wentylacyjne w celu poprawy przepływu powietrza przez but. Dodatkowo na górnym panelu rozległa perforacja.

Anti Stretch

Pomiędzy zewnętrzną skórą a wkładką dodajemy materiał, który jest własnością firmy Bont. Zapobiega to rozciąganiu buta podczas długotrwałego użytkowania. Materiał ten ma podobną charakterystykę wytrzymałościową jak Kevlar. Materiał jest przyszyty do zewnętrznej skóry i przyklejony do wkładki, dzięki czemu nie może się ruszyć ani zostać usunięty, staje się integralną częścią buta. Warstwa ta poprawia skuteczność pedałowania,w II fazie tj. podciągania/podnoszenia.

 

Projekt podeszwy

Podeszwa to replika stopy, wokół której tworzymy obuwie BONT. Producenci butów rowerowych nie robią podeszwy spersonalizowanej dla kolarzy , produkują standardowe podeszwy. Wykonanie idealnego obuwia rowerowego wymaga ogromnej wiedzy z biomechaniki funkcjonalnej i ciągłych badań. W Bont doskonalimy nasze obuwie od 1975 roku i proces ten trwa do dziś. Wkładamy więcej wysiłku w projektowanie podeszwy niż jakakolwiek inna marka i dlatego buty rowerowe Bont nadal są liderem w dostarczaniu najbardziej funkcjonalnego i prawidłowego anatomicznego wsparcia dla rowerzystów niż jakakolwiek inna marka na rynku. Nasze motto w zakresie dopasowania butów rowerowych jest proste: "Robimy buty do jazdy na rowerze, a nie do chodzenia".

Włókno węglowe

Firma BONT pozyskuje carbon wyłącznie od światowego lidera w produkcji włókna węglowego tj. Toray of Japan. Zero + wykonuje się ręcznie, wykorzystując jednokierunkowe włókno węglowe połączone epoksydową żywicą termoprzewodzącą. Włókna są ręcznie układane w matrycy by zmaksymalizować sztywność buta, zgodnie z występującym rozkładem sił/nacisku podczas jazdy. Włókno węglowe jednokierunkowe pochłania mniej żywicy, co pomaga również w zmniejszeniu wagi obuwia.

 

Wsparcie stopy

We wszystkich modelach zapewniono strukturalne środkowo/podłużne podparcie łuku, aby zapobiec pronacji stóp.

Nadmierna pronacja jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do nieprawidłowej pozycji kolan podczas fazy pedałowania, z powodu wewnętrznego obrotu piszczeli i kości udowej. Może to spowodować kontuzję kolan.

Ponadto obrót piszczeli / kości udowej może powodować pochylenie miednicy, powodując napięcie pleców w części lędźwiowej.

Anatomiczny kształt przedniej części stopy

Konwencjonalne obuwie rowerowe oferuje standardowe kształtowanie butów. Chociaż jest to wysoce estetyczne, powoduje to nadmierne zwężenie palców u nóg i śródstopia, ściskając nerwy, co często powoduje szereg niepożądanych efektów oraz dyskomfort, a co za tym idzie mniejszą wydajność kolarza.

Anatomicznie ukształtowane buty rowerowe Bont, umożliwiają stopie funkcjonowanie w najbardziej efektywnej i anatomicznie prawidłowej pozycji, rozpraszającej siłe pedałowania na największą możliwą powierzchnię.

Anatomiczny kształ pięty

Anatomiczny kształt miseczki na piętę zapewnia większą stabilność podczas całej fazy pedałowania. Tę stabilizację osiąga się bez mechanicznego wsparcia lub nadmiernego napinania pasków/naciągów, co zapewnia większy komfort i lepsze krążenie krwi.

Boczne wsparcie stopy

Podparcie bocznych części stopy zapewnia neutralne pozycjonowanie przodostopia i łagodzi typowe problemy związane z nadmierną pronacją i supinacją. Problemy te często prowadzą do nieprawidłowej pozycji kolan podczas fazy pedałowania, powodując urazy i bóle pleców.

 

 

Sprawdź jak dobrać rozmiar: 

http://bontcycling.com/items/support/sizing.html

 

Nie ma Twojego rozmiaru? Zapytaj o jego dostępność!