BONT Vaypor S reflective - ODBLASKOWE buty szosowe

  • Dodaj recenzję:
    (Zobacz recenzje)
  • Producent: BONT CYCLING
  • Kategoria: Rower » Buty rowerowe » Buty rowerowe szosa/MTB/Gravel
  • Dostępność: Jest
  • Czas realizacji: 1-2 dni
  • 1 749,00 zł 1 199,00 zł

  • Historia ceny

Opis produktu

 

 

 

Lżejszy, mocniejszy, szybszy

Zaprojektowany z myślą o szybkości i komforcie.

b ponownie definiuje standardy profesjonalnych butów do kolarstwa szosowego. Nasze najnowsze flagowe buty zostały udoskonalone, aby wznieść na wyżyny nasze już wiodące standardy w branży. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowcem, czy traktujesz kolarstwo hobbystycznie, jeśli wymagasz najlepszych rozwiązań, Vaypor S zapewni Ci to czego szukasz! Najbardziej anatomiczna i biomechanicznie poprawnie skonstruowana platforma z najbardziej wydajnym transferem mocy.

Specyfikacja

Model: VAYPOR S reflective - ODBLASKOWE
Materiał: Jednokierunkowe włókno węglowe monocoque z cholewką Durolite
Stack height: 3,6 mm
Otwory wentylacyjne: Nawiewy powietrza w okolicy czołowej, środstopia i podwójne wentylacje w okolicy zew. części stopy 
Innersole: EVA termoformowalna
Osłona podeszwy: Wymienny "obcas"
Wyściółka: Pianka Memory Foam
Mocowanie bloku: Siatka wraz ze skalą do dokładnego ustawienia, nawierzchnia chropowata / konfiguracja 3 otworów
Dopasowanie: W pełni termoformowalne
Opcje zamykania: Podwójny system BOA z linkami kevlarowymi pokrytymi nylonem.
Waga: 230 gramów
Kolor: Vaypor S Havoc

 


Reflectivity

Zastosowanie specjalnie zaprojektowanego rozciągliwego materiału odblaskowego wbudowanego w cholewkę Durolite, co zapewnia bezpieczniejszą i bardziej widoczną jazdę o każdej porze dnia.

 

Jednokierunkowe włókno węglowe

Jednokierunkowe włókno węglowe monocoque w wykończeniu matowym, aby poprawić estetykę i jeszcze bardziej zmniejszyć wagę buta.Naniesiona siatka wymiarowa dla dokładniejszego ułożenia bloków. Miejsce mocowania bloków posiada specjalną strukturę, która zapobiega ich przemieszczaniu się.

System zapięcia

System zapięcia BOA IP1 został wprowadzony do projektu Zero + z dwu kierunkowym i szybkim pokrętłem dla jak najłatwiejszego założenia/ściągnięcia buta. Linki kevlarowe z powłoką nylonową został umieszczony tak, aby zmaksymalizować rozproszenie obciążenia na górze stopy.

Ochraniacz palców TPU

Ochraniacz palców nie tylko chroni przednią część buta przed obtarciami i uderzeniami, ale także mieści otwory wentylacyjne w celu poprawy przepływu powietrza przez but.

Wentylacja

Zero + jest wysoce wentylowane poprzez otwory na części górnej i otwory wentylacyjne w ochraniaczach palców umieszczone bo bokach.

Anti Stretch

Pomiędzy zewnętrzną skórą a wkładką dodajemy materiał, który jest własnością firmy Bont. Zapobiega to rozciąganiu buta podczas długotrwałego użytkowania. Materiał ten ma podobną charakterystykę wytrzymałościową jak Kevlar. Materiał jest przyszyty do zewnętrznej skóry i przyklejony do wkładki, dzięki czemu nie może się ruszyć ani zostać usunięty, staje się integralną częścią buta. Warstwa ta poprawia skuteczność pedałowania,w II fazie tj. podciągania/podnoszenia.

Projekt podeszwy

Podeszwa to replika stopy, wokół której tworzymy obuwie BONT. Producenci butów rowerowych nie robią podeszwy spersonalizowanej dla kolarzy , produkują standardowe podeszwy. Wykonanie idealnego obuwia rowerowego wymaga ogromnej wiedzy z biomechaniki funkcjonalnej i ciągłych badań. W Bont doskonalimy nasze obuwie od 1975 roku i proces ten trwa do dziś. Wkładamy więcej wysiłku w projektowanie podeszwy niż jakakolwiek inna marka i dlatego buty rowerowe Bont nadal są liderem w dostarczaniu najbardziej funkcjonalnego i prawidłowego anatomicznego wsparcia dla rowerzystów niż jakakolwiek inna marka na rynku. Nasze motto w zakresie dopasowania butów rowerowych jest proste: "Robimy buty do jazdy na rowerze, a nie do chodzenia".

Włókno węglowe

Firma BONT pozyskuje carbon wyłącznie od światowego lidera w produkcji włókna węglowego tj. Toray of Japan. Zero + wykonuje się ręcznie, wykorzystując jednokierunkowe włókno węglowe połączone epoksydową żywicą termoprzewodzącą. Włókna są ręcznie układane w matrycy by zmaksymalizować sztywność buta, zgodnie z występującym rozkładem sił/nacisku podczas jazdy. Włókno węglowe jednokierunkowe pochłania mniej żywicy, co pomaga również w zmniejszeniu wagi obuwia.

Wyściółka

Pianka stosowana do wyrobu buta Bont to pianka o wysokiej jakości zamkniętych komórkach, która nie absorbuje wody. Nie musicie się więc martwić, że wchłaniają wodę podczas jazdy.

Wsparcie stopy

We wszystkich modelach zapewniono strukturalne środkowo/podłużne podparcie łuku, aby zapobiec pronacji stóp.

Nadmierna pronacja jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do nieprawidłowej pozycji kolan podczas fazy pedałowania, z powodu wewnętrznego obrotu piszczeli i kości udowej. Może to spowodować kontuzję kolan.

Ponadto obrót piszczeli / kości udowej może powodować pochylenie miednicy, powodując napięcie pleców w części lędźwiowej.

Anatomiczny kształt przedniej części stopy

Konwencjonalne obuwie rowerowe oferuje standardowe kształtowanie butów. Chociaż jest to wysoce estetyczne, powoduje to nadmierne zwężenie palców u nóg i śródstopia, ściskając nerwy, co często powoduje szereg niepożądanych efektów oraz dyskomfort, a co za tym idzie mniejszą wydajność kolarza.

Anatomicznie ukształtowane buty rowerowe Bont, umożliwiają stopie funkcjonowanie w najbardziej efektywnej i anatomicznie prawidłowej pozycji, rozpraszającej siłe pedałowania na największą możliwą powierzchnię.

Anatomiczny kształ pięty

Anatomiczny kształt miseczki na piętę zapewnia większą stabilność podczas całej fazy pedałowania. Tę stabilizację osiąga się bez mechanicznego wsparcia lub nadmiernego napinania pasków/naciągów, co zapewnia większy komfort i lepsze krążenie krwi.

Boczne wsparcie stopy

Podparcie bocznych części stopy zapewnia neutralne pozycjonowanie przodostopia i łagodzi typowe problemy związane z nadmierną pronacją i supinacją. Problemy te często prowadzą do nieprawidłowej pozycji kolan podczas fazy pedałowania, powodując urazy i bóle pleców.

 

 

Sprawdź jak dobrać rozmiar: 

http://bontcycling.com/items/support/sizing.html

 

Nie ma Twojego rozmiaru? Zapytaj o jego dostępność!