Cervelo P5 disc 2024 - rower triathlonowy Sram Force (NEW)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: CERVELO
  • Kategoria: Rower » Rowery i ramy » Rowery TRI / TT
  • Dostępność: Jest
  • Czas realizacji: Dostępny wkrótce
  • 53 999,00 zł

  • Historia ceny

Opis produktu

SIMPLY. BETTER.

Cervelo P5 disc model 2024Jeden z najszybszych rowerów na Świecie, teraz wyposażony w hamulce tarczowe i jeszcze bardziej aerodynamiczną konstrukcję!

Cervelo P5 Disc Sram Force 2024 został zaprojektowany w celu  podniesienia Twojej wydajnosci.

Lata doświadczeń zgoromadzone przy projektowaniu najszybszych rowerów Aero i zaangażowanie w projekt najlepszych zawodników PRO na świecie, pozwoliło na stwożenie najbardziej aerodynamicznego roweru triathlonowego na rynku.

Rezultatem jest rower który przenosi granice pod każdym względem. 

Idealny do jazdy na czas (UCI-Legal), oraz TRIathlonu

Po latach współpracy z najlepszymi zawodnikami triathlonu oraz indywidualnej jazdy na czas pro peletonu powstał rower, który ciężko będzie prześcignąć w wyścigu zbrojeń!

Sezony doświadczeń inżynierów Cervelo zaoowocowały stworzeniem jeszcze szybszego i przede wszystkim lżejszego roweru w porównaniu z poprzednim modelem P5, a także masą innych maszyn TRI/TT.

Cieszacy się ogromna popularnością model, na którym Frederic Van Lierde zdobył tytuł Mistrza Świata Ironman został ulepszony o w pełni zintegrowany i „czysty” kokpit aerodynamiczny! Dlaczego „czysty”? Nowy P5 disc to zupełnie nowy standard hydraulicznych hamulców tarczowych w połączeniu z całkowicie ukrytym systemem prowadzenia pancerzy wewnątrz ramy roweru.

 

Estetyczne i niemal niewidoczne dla oporów przepływu powietrza rozwiązanie niesie za sobą dwie główne zalety! Redukcja wagi oraz zdecydowanie lepsza i łatwiejsza kontrola prędkości roweru. Hamulce tarczowa P5disc działają przy zaangażowaniu tylko jednego palca dłoni! Ogromnie ważny aspekt w szególności na technicznych, krętych trasach, gdzie skrócona droga hamowania pozwala na szybsze, a także bezpieczniejsza pokonywanie zakrętów.

 

Poprawiona aerodynamika przedniej części roweru to też zasługa mono lemondki dającej ogromny zakres regulacji od strony Bike Fittingu. Występuje ona w 3 różnych gięciach 15, 30 i 50stopni. Rower fabrycznie wyposażony jest w lemondkę zadartą o 30stopni ku górze.

 

Kompletna przebudowa przedniej części roweru sprawiła, że nowa P5tka jest o 22% sztywniejsza w okolicy główki ramy i aż 26% sztywniejsza w w okolicy supportu!

Dzieki najnowszym technologim produkcji karbonu udało się uzyskać powyższy efekt nadając całej konstrukcji wyjątkowej lekkości, sztywności i aerodynamiki.

 

 

 

Cervelo P5 disc wyposażony jest w zintegrowany bidon aerodynamiczny oraz box na górnej części ramy, służący do przewożenia batonów/żeli energetycznych lub akcesoriów rowerowych.

Sztyca podsiodłowa posiada uchwyt na zamontowanie dodatkowego koszyka na bidon standardowej wielkości. Tego typu bidon może być też zamontowany pomiędzy ramionami na mono lemondce.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub zobaczyć tę maszynę na żywo? Przyjedź na kawę do Olimpiusa! Kacper chętnie opowie o doświadczeniach z tą maszyną płynących z zawodowego ścigania w triathlonie.

Specyfikacja:

Marka: Cervelo
Model: P5 Disc Purple Sunset
Rama: Cervelo P5 Carbon
Widelec: Cervélo All-Carbon, Tapered P5 Fork for Disc
Przerzutka przednia: SRAM Force eTap AXS 2 spd
Przerzutka tylna: SRAM Force eTap AXS 12 spd
Hamulce: SRAM S900 Aero HRD
Kierownica: P5 Carbon Basebar/EX10 Riser/Carbon Extensions
Korba: SRAM Force AXS 1 Aero 48T with Power Meter

Sztyca:

Cervélo SP23 Carbon Tri Post
Stery: FSA IS2 1 x 1-3/8
Kaseta: SRAM Force 12s XG1270, 10-33
Łańcuch: SRAM Force, 12 spd
Koła:

Reserve 50/65mm DT350 XDR, 24h (F), 24h (R), 21mm IW, Center-Lock, Tubeless Ready lub Reserve 50/65mm Zipp 76/176 XDR, 24h (F), 24h (R), 21mm IW, Center-Lock, Tubeless Ready

Siodło:

Prologo Dimension Tri NACK lub Selle Italia WATT Carbon

Opony: Vittoria Corsa Speed TLR 25c G