X Socks Mountainbiking zaawansowane skarpety rowerowe

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: X SOCKS
  • Kategoria: Bieganie » Odzież » Skarpety
  • Dostępność: Jest
  • Czas realizacji: 1-2dni
  • 79,00 zł 59,00 zł

Opis produktu

Skarpety rowerowe X-Socks Mountainbiking Water repellent

 
X-Socks Mountainbiking ® jest idealnym rozwiązaniem dla każdego kto oczekuje najlepszej ochrony podczas jazdy rowerem w ekstremalnycb warunkach. Dzięki zastosowaniu technologii Water repellent skarpety mają zwiększoną odporność na przemakanie.
 
Zastosowanie AirConditioningChannel ™ - specjalnych stref wentylacyjnych, zapewniających utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz optymalne odprowadzenie wilgoci na zewnątrz materiału.
 
Dodatkowe strefy ochronne na palcach i piętach zwiększają komfort użytkowania i zapobiegają otarciom.
Strefa X-Cross ® dodatkowo stabilizuje staw skokowy bez ograniczania jego ruchomości
 
Innowacyjne technologie użyte w produkcji zmniejszają napięcie ścięgna Achillesa oraz stabilizują staw skokowy.
 
Technologia SkinNODOR™, MYTHLAN™, ROBOUR™ zapobiegają rozwojowi baktrerii.

Traverse Airflow Channel System™

Zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Reguluje temperaturę podstawy stopy i odprowadza wilgoć oraz przegrzane powietrze w momencie, gdy stopa jest dociążona w bucie. W momencie odciążenia system pompuje do podstawy stopy świeże powietrze, które dopływa poprzez kanały Air Guides™ i główny kanał wentylacyjny umiejscowiony wzdłuż wewnętrznej strony goleni. Dzięki temu stopa pozostaje sucha. Na spodzie stopy znajduje się sieć mniejszych kanałów, które wspierają system wentylacji.

AirConditioning Channel™

Główny kanał wentylacyjny będący częścią systemu przepływu powietrza, który zapewnia wentylację stopy i nogi. Zbudowany z bardzo drobnego splotu wyjątkowo skutecznie przewodzi powietrze z anatomicznie uformowanej podstawy skarpety, poprzez jej wewnętrzne wgłębienie, do góry wzdłuż wewnętrznej strony golenia. Nawet ciasne obuwie nie przeszkadza w usuwaniu wilgotnego, przegrzanego powietrza na zewnątrz i dostarczaniu świeżego z powrotem. Zapobiega to powstawaniu pęcherzy. Wiadomo, że jeśli stopa jest sucha, powstawanie pęcherzy staje się mniej prawdopodobne.

Anatomicznie uformowane podstawy skarpety

Anatomicznie uformowane podstawy skarpety dla prawej i lewej nogi. Dzięki anatomicznej konstrukcji spodniej części skarpety stopa idealnie przylega do wkładki w bucie, dzięki czemu zminimalizowany jest ruch wewnątrz buta, co z kolei skutkuje lepszym "czuciem" obuwia i optymalizuje nacisk stopy na podłoże. Symetrycznie rozmieszczone kanały wentylacyjne powodują lepsze i szybsze odprowadzanie wilgoci.

Toe Protector

Asymetryczny ochraniacz nasady palców stopy, którego zadaniem jest amortyzacja wstrząsów i rozkładanie siły nacisku. Zabezpiecza również przed zimnem.

ToeTip Protector

Ochraniacz końców palców dostosowany do asymetrycznego wygięcia łuku palców stopy. Amortyzuje wstrząsy, niweluje ocieranie się palców o but i doskonale stabilizuje je w skarpecie. Wykonany z materiału Robur™ odpornego na przetarcia zapewnia najwyższy stopiem protekcji.

Lambertz-Nicholson Achilles Tendon Protector™

To część skarpety wykonana z włókien ROBUR™, materiału amortyzującego wstrząsy, a tym samym zmniejszającego ocieranie o but i powstawanie otarć naskórka. Specjalny ochraniacz ścięgna Achillesa projektu Lamberta-Nicholsona zapobiega nadwerężeniom tego wrażliwego ścięgna chroniąc je przez okalające poduszki, które tworzą strefę buforową pomiędzy stopą i butem i w ten sposób zapobiegają ocieraniu.

Heel Protector

 Ochraniacz pięty - zabezpiecza pięty przed otarciem, i powstawaniem pęcherzy. Specjalnie dobrany materiał materiał zapewnia dodatkową wytrzymałość na przetarcia.